راهی برای جذب و وفادارسازی مشتریان

سرویس مای مشتری سیاست های تبلیغاتی شما برای جذب مشتری را به کلی تغییر خواهد داد؛ علاوه بر آنکه مشتریان قدیمی بیش از پیش همراه شما خواهند بود.

رمز موفقیت برندها و مراکز پر مشتری در چیست؟

آیا میدانید هزینه جذب یک مشتری جدید پنج تا ده برابر بیشتر از فروش به مشتری قدیمیست؟
نه تنها این بلکه به طور میانگین مشتریان قدیمی شما در خرید ۶۷ درصد بیشتر خرج میکنند. با نگاهی به چنین آمار هایی صاحبان مشاغل میبایست به این فکر باشند که چکنند تا مشتری به فروشگاه آنان برگردند و اگر شما از آن دسته تجار هستید، قاعدتا شرکت شما مجهز به یک سیستم وفادار سازی میباشد. 
یک برنامه وفاداری، سیستم پاداشدهی به مشتریانی است که مکرراً به شرکت یا فروشگاه شما مراجعه میکنند. یک برنامه وفا داری ممکن است به مشتری، کالا، جایزه، کپن یا حتی محصولات جدید فروشگاه را ارائه کند. 
هفت ایده برای برنامه وفادار سازی مشتری برای بیزینس شما...
برندهایی که همچون شما به ما اعتماد کردند:
گالری جواهر امیریان

کارت های QR

شما میتوانید به مشتریان عضو باشگاه کارت هایی ارائه کنید که روی آنها کد QR درج شده است و مشتری با اسکن این کد توسط تلفن همراه هوشمند خود، خدمات، شرایط و هرگونه اطلاعاتی که مایل هستید در اختیار مشتری قرار بگیرد را دریافت میکند.

اپلیکیشن

در راستای استراتژی حفظ مشتریان، شما میتوانید خدمات و محصولات خود را در قالب یک اپلیکیشن فروشگاهی یا کاتالوگی در اختیار مشتری خود قرار دهید. بدین نحو نه تنها مشتری، فروشگاه معتمد خود (چرا که پیشتر خرید و سفارش از شما داشته) را به آسانی رصد میکند و از اجناس و اخبار جدید اطلاع میابد بلکه شما نیز میتوانید در شرایط و زمانهای مختلف تعاملات مفیدی همچون قرعه کشی، نظر سنجی، جشنواره و غیره با مشتری خود برقرار کرده و به کسب و کارتان رونق دهید و این تنها بخش کوچکی از امکانات اپلیکیشن همراه میباشد.

کارت تخفیف

دیگر مشتریان از شما درخواست تخفیف نقدی نخواهند کرد. با ارائه ی کارت های تخفیف به مشتری مبلغ مورد نظر شما از هر خرید در کارت وی ذخیره میشود و در خرید بعدی از مبلغ موجود در کارتش استفاده میکند. 
یکی از فواید این روش این است که مشتری با انگیزه مبلغ موجود در کارتش مجددا به شما مراجعه و خرید میکند.

ساز و کار مای مشتری

مای مشتری با هدف وفادارسازی مشتریان، خدمات خود را در قالب پکیجی به شما ارائه میکند. این پکیج شامل یک دستگاه کارت خوان و تعدادی کارت الکترونیکی میباشد. 
کارت های الکترونیکی با نام و لوگوی مجموعه ی شما در اختیار مشتریتان قرار میگیرد و بر حسب خریدی که داشته است مبلغی با عنوان تخفیف یا هدیه در آن شارژ میشود و مشتری شما میتواند با مبلغ موجود در کارت مجددا از شما خرید کند. بدین ترتیب مشتری بواسطه کارت و شارژ درون آن، مراجعات مکرر دیگر نیز به شما خواهد داشت.
البته سیاست های استفاده از این پکیج بسیار متنوع و منعطف می باشد و با توجه به خواست و شرایط شغلی شما تنظیم میشود؛ تا هم بتوانید مشتری خود را به فروشگاه یا مرکز خدماتی خود پایبند کنید و همچنین بتوانید مشتری های جدید به خود جذب کنید.

دیگر خدمات ارائه شده توسط این مجموعه

 

 

CRM

مدیریت ارتباط با مشتری:

شما با بهره گیری از تکنولوژی میتوانید مرزهای مجموعه ی خود را چه در ارتباط با مشتری و چه شرکای جدید مدیریت نموده و هر نوع اطلاعاتی که از مرزهای مجموعه ی شما عبور میکند را توسط این سیستم رصد و مدیریت کنید. 

نرم افزار ارائه شده توسط این شرکت، به شما در اتوماسیون بازاریابی، فروش و خدمات کمک شایان توجهی خواهد کرد.

طراحی اپلیکیشن

مشتری خود را از طریق گوشی به فروشگاهتان بیاورید.

رشد فروش نرم‌افزارهای موبایل امروز ‌به  پول‌سازترین ابزارهای تکنولوژی مبدل شده است. پس باکمی درایت می‌توان تجارت را بر این اساس ارتقاء بخشید و با مشتری به گستردگی کشور در تعامل بود. طبق آمار غیر رسمی تا سال 2020 حدود 90% استفاده از اینترنت از طریق گوشی تلفن همراه خواهد بود و از طرفی میزان فروش اینترنتی در ایران تا کنون حدود 500 بیلیون ریال بوده است

 

کادر تخصصی مای مشتری در این زمینه همگام شما خواهد بود تا بتوانید اپلیکیشن مخصوص مجموعه خود را طراحی و راه اندازی کنید و از این فرصت ناب بهترین استفاده را ببرید.

 

 

طراحی سایت

خدمات سایت و مزایایی که برای کسب وکارها و مشاغل دارد با گسترش یافتن بهره گیری از اینترنت دیگر بر کسی پنهان نمی باشد و بازاریابی اینترنتی توانسته است به عنوان فاکتوری مهم و استراتژی سازنده در جهت ارتقا تجارت ها شود. صاحبان مشاغل توانسته اند با ارائه ی سایت به مشتریان خود معرفی روشنی از خدمات و سرویس های خود داشته باشند. کاربران نیز با مراجعه به وب سایت و باز کردن بخش مورد نظر میتوانند به اطلاعات مورد نیاز خود دست پیدا کنند. البته اینکه یک وبسایت دارای کاربری آسان، ظاهر جذاب و سناریوی متناسب شغلتان باشد از فاکتور های مهم  موفقیت در طراحی سایت است که ما این امر را برای شما تضمین خواهیم نمود.

 

Club Sharing

مشارکت با کسب و کار های دیگر:

طراحی سیستم وفادارسازی مشتریان بصورت مشارکتی می تواند یک راه حل مناسب و یک کار ارزشی برای مشتری باشد.

مثلاً اگر شما یک فروشگاه لوازم آرایشی هستید، می توانید در اجرای کلوب خود و برنامه وفادار سازی مشتری با یک سالن آرایش همکاری کنید، تا مشتریان شما بتوانند با خرید از فروشگاه شما و عضویت در باشگاه مشتریان، از درصدی تخفیف نزد آن آرایشگاه استفاده کنند و متقابلاً این سیستم در باشگاه مشتریان آن مجموعه آرایشی نیز انجام شود.

این مدل از همکاری ها در راه اندازی کلوب باید به گونه ای طراحی و اجرا شود که بصورت متقابل و برد-برد برای طرفین همکاری پیاده سازی شود و مشتری نیز احساس کند که این مزایا فقط به دلیل وفاداری به مجموعه برایش ایجاد شده است.

 

 

 

انواع کارت ها

مگنت - مایفر - QR 

کارت های کیو آر
QR

امروزه کد های QR بسیار رایج شده اند. همچنین تعداد افرادی که از تلفن های هوشمند استفاده می کنند کم نیست و همه ی این تلفن ها قابلیت خواندن این نوع کد ها را دارند. از این جهت در طراحی کارت های باشگاه مشتریان از این نوع کد ها استفاده می کنند تا هم انتقال اطلاعات شخصی افراد به موبایل راحت تر شود و همچنین کارت ها زیباتر و بروزتر باشند.

کارت های مایفر
RFID

کارت مایفر از دسته کارتهای RFID است که دارای یک حافظه و یک آنتن است که دور تا دور کارت کشیده شده است و برای چاپ کارت های هوشمند مورد استفاده قرار میگیرد. داخل حافظه کارت مایفر میتوان اطلاعات  را ذخیره کرد. مثلا امکان ذخیره سازی اثر انگشت در این کارت وجود دارد.

کارت های مایفر این قابلیت را دارند که بدون تماس و با فاصله نزدیک از دستگاه کارت خوان مایفر اطلاعات را از کارت بخوانند (قابلیت contactless). در واقع کارت های مایفر بدون نیاز به تماس فیزیکی و با ارسال امواج رادیویی به دستگاه کارتخوان میتوانند اطلاعات را دریافت و یا ارسال کنند.

در واقع به دلیل وجود تراشه ی حافظه و آنتنی که در کارت مایفر وجود دارد، دارنده آن فقط با حمل کارت و عبور از فاصله خاصی از گیرنده،  شناسایی میشود و مانند کارت های تماسی احتیاجی به تماس مستقیم با دستگاه کارت خوان نیست.

کارت های مغناطیسی
مگنت

کارت اعتباری می‌تواند توسط بانک ، شرکت ، ارگان ، و یا موسسات مالی و اعتباری ارائه شود ولی برای استفاده از آن معمولاً نیاز به سیستم‌های پرداخت الکترونیک است بنابراین این کارتها توسط سیستم‌های مختلف الکترونیک مدیریت و پردازش می‌شوند.

کارتهای مغناطیسی معمولا از جنس پی وی سی هستند و در پشت این کارتها نوار مغناطیسی وجود دارد که برای جلوگیری از آسیب اطلاعات ذخیره شده در این نوار مغناطیسی ، نباید در مجاورت نور و حرارت شدید و یا اجسامی که خاصیت مغناطیسی و آهنربایی دارند قرار بگیرند. معمولا بیشترین کاربرد کارتهای مغناطیسی در زمینه تجارت الکترونیک و به عنوان کارت بانکی است. کارت اعتباری می‌تواند توسط بانک ، شرکت ، ارگان ، و یا موسسات مالی و اعتباری ارائه شود ولی برای استفاده از آن معمولاً نیاز به سیستم‌های پرداخت الکترونیک است بنابراین این کارتها توسط سیستم‌های مختلف الکترونیک مدیریت و پردازش می‌شوند.

درباره ما و مجوز ها

مای مشتری در اسفند 89 شروع به فعالیت نموده است. این شرکت در ایران در زمینه مدیریت ارتباط با مشتریان (Customer Relationship Management) فعال میباشد. این خدمات شامل بازاریابی، فروش، پشتیبانی و اکوسیستم (Loyalty) برنامه های وفاداری مشتریان به مجموعه ها  میباشد. و اکنون پس  از چند سال تجربه موفق به راه اندازی پورتال شیرینگ (Sharing) منطبق بر استانداردهای جهانی شده است.